Kargı'da Kırkpınar Havası Esti

ORGANİZASYON Hit: 3434 / Yorum: 0 / 3 Kasım 2014 01:54
Kargı'da Kırkpınar Havası Esti
-A +A


Kargı’da Kırkpınar Havası Esti

Kargı Panayır Güreşleri Kırkpınar Güreslerini Aratmadı

Güreşler Kargı Panayırına Damgasını Vurdu

   Geleneksel Kargı Panayırının kapanışı Kargı çayır mevkiinde yapılan geleneksel yağlı güreşlerle yapıldı.

   Güreşlere; Kargı Kaymakamı Ali Erdoğan, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen,Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, Jandarma Komutanı J.Üst.Teğ.Süleyman Erden, İlçe Emniyet Amiri Komiser Bünyamin Dede,Ak Parti Kargı İlçe başkanı Mustafa Akpınar, Yarsav Eski Yönetim Kurulu Üyesi Hakim Nuh Hüseyin Köse, Hukukçular Derneği Başkanı Avukat Cavit Tatlı,Çordef Genel Başkanı Süleyman Gökçe, Karder Başkanı Mustafa Özsoy,BCK Şirketler Grubunun Sahibi İşadamı Ömer Bacak,Kargı Grubun Sahibi ve 2013 Kargı Panayırı Güreş Ağası İşadamı Durmuş Çelik, Kargı Grubun Sahiplerinden İşadamı Yılmaz Çelik, Doğramacı Otelinin Sahibi İşadamı Fatih Doğramacı, İşadamı Cafer Özsoy,Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca,Eski Dodurga Belediye Başkanı Bekir Kılıç,Stk Temsilciyeri,daire ve kurum amirlerinin yanı sıra binlerce vatandaş katıldı.


KARGI’DA KIRKPINAR HAVASI ESTİ

   Yüzlerce güreşçinin katıldığı Kargı panayırı yağlı güreşleri Kırkpınar yağlı güreşlerini aratmadı.Her kategoride güreşen güreşçiler izleyenlerin beğenisi topladılar.Panayırın son gününde yapılan yağlı güreşler sabah saat: 09: 00 da başlayıp akşam saat:17.00 de bitti.Kıyasıya güreşen güreşçiler bu yılda Kargı panayırı yağlı güreşlerine damgalarını vurdular.

KARGI BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ ŞEN “BU TABLO KARŞISINDA MUTLUYUZ”

   Başkan Şen açıklamasında; “Bu yıl Kargı panayırı benim için bir ilk oldu.Görevimin ilk panayırı ve ilk Kargı yağlı güreşleri.Yüzlerce güreşçinin kispet giydiği bu günde yapılan yağlı güreşler Kargı’ya meşhur Kırkpınar yağlı güreşleri havasını estirdi.Bu tablo ve özellikle bu yoğun izleyici kitlesi karşısında mutluyuz ve gurur duyuyoruz.Bu güzel organizasyona maddi ve manevi desteklerin veren tüm herkese teşekkür ederim.”dedi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININDAN KARGI PANAYIR HEDİYESİ OLARAK KARGI’YA İTFAİYE VERİLDİ

  Kargı panayırı yağlı güreşlerine katılan Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı yaptığı konuşmada; “Bu mutlu günde sizlerle buluşmaktan mutluyum.Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek’in sizlere selamı var.”dedi.

   Ardından konuşma yapan Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, “Ankara Büyükşehir Belediyesi bizlere dört çarpı dört itfaiye aracı hediye etmiştir.Kendilerine bu mutlu günümüzde bu güzel hediye için teşekkür ederiz:”dedi.
 
   Bu senede işadamı Cafer Özsoy’un Kargı panayırı için özel hazırlattığı pasta kesildi.Pastayı Kargı Belediye başkanı Zeki Şen, Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca,Karder Başkanı Mustafa Özsoy ve işadamı Cafer Özsoy kesti.


2014 YILI ASIRLIK GELENEKSEL KARGI PANAYIRI YAĞLI GÜREŞLERİ AĞASI İŞADAMI CAFER ÖZSOY OLDU

   Asırlık Geleneksel Kargı Panayırı yağlı güreşlerinde her sene yapılan ağalık seçimi bu senede hızlı geçti.Ağa adayları kıyasıya yarıştı.15 bin lire vererek 2014 Güreş Ağası işadamı Cafer Özsoy oldu.2013 yılı Güreş Ağası Kargı Grubun sahibi İşadamı yeni ağayı tebrik ederek  “Kargımız için maddi ve manevi desteğe her zaman hazırız” dedi.

BAŞPEHLİVAN RECEP KARA OLDU

   Kıyasıya yapılan yağlı güreşlerin odak noktası olan baş pehlivanların güreşi izleyenleri nefessiz bıraktı.

    Başpehlivanlık güreşlerinde Recep Kara birinci olarak başpehlivan oldu.İkinci Fatih Atlı ve üçüncü ise Murat Gençtürk ve Bayram Ertan Oldu.

    Final hediyelerini Kargı Kaymakamı Ali Erdoğan, Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen ve işadamı Cafer Özsoy verdi.


KARGI HAVADİS ADINA GÜREŞEN FATİH KAMBUR İKİNCİ , EROL BASAT ÜÇÜNCÜ OLDU

   Asırlık Geleneksel Kargı Panayırı yağlı güreşlerinde Kargı Havadisin sahibi İbrahim Efe adına güreşen küçük orta büyük boy yağlı güreşleri kategorisinde Erol Basat üçüncü, Başaltı yağlı güreşlerinde güreşen Fatih Kambur ikinci oldu.

Haber ve Fotoğraflar : İbrahim Efe KARGIMANŞET

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
ORGANİZASYON
Kargı Panayırı Etkinlikleri Çerçevesinde Düzenlenen Trap Atış Turnuvasına Yoğun İlgi

Kargı Panayırı Etkinlikleri…

00:53 - 30 Ekim 2014
ORGANİZASYON
Panayır Haftası Boynuca Her Gün Bir Etkinlik

Panayır Haftası Boynuca Her…

01:44 - 29 Ekim 2014
ORGANİZASYON
Kargı Belediyesince Düzenlenen Bayanlara Özel Panayır Eğlencesine Yoğun İlgi

Kargı Belediyesince…

01:01 - 27 Ekim 2014
ORGANİZASYON
Geleneksel Asırlık Kargı Panayırı 7 Gün 7 Gece Etkinliklerle Devam Edecek

Geleneksel Asırlık Kargı…

01:29 - 16 Ekim 2014
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
www.kargimanset.com kargımanşet kargimanset manşet